سومین نشست سرا برگزار شد.

۲۵ دی ۱۳۹۶ 1733

عصر امروز 24 دی ماه 96 ساعت 16:45 سومین نشست از سلسله نشست های هدفمند "سرا","سیر رهیافت آگاهی" با موضوع مسئولیت اجتماعی _ توسعه پایدار, در رستوران مس گلسار برگزار شد .

عصر امروز 24 دی ماه 96 ساعت 16:45 سومین نشست از سلسله نشست های هدفمند "سرا","سیر رهیافت آگاهی" با موضوع مسئولیت اجتماعی _ توسعه پایدار, در رستوران مس گلسار برگزار شد.

 

در ابتدا پس از قران و سرود ملی به یاد ۳۲ پروانه‌ای که امروز در اتش کشتی نفتکش سانچی سوختند یک دقیقه سکوت صورت گرفت.

 

سخنران اولِ 20 دقیقه تایماز سید مصطفایی مشاور مسئولیت اجتماعی

از مشارکت و قسمت کردن دانش و نظرات با سایرین گفت.

پارادایم و رویکرد را توضیح داد و ابعاد مسئولیت اجتماعی شرکتی را در رهبری و فرآیندهای درون سازمانی, بازار و صنعت, محیط کار و کارکنان, محیط زیست ,و جامعه و کشور دانست.

او مسئولیت اجتماعی را بعنوان هسته اصلی شرکت و خلق ارزش مشترک دانست. از نقش ngo ها گفت که

سازمان های مردم نهاد در کنار دولت ها و بنگاه های اقتصادی موجب شفافیت مشروعیت اجتماعی میشوند

 

سخنران دومِ 20 دقیقه شاهین پویا مشاور توسعه و بازاریابی بود

از نقش توسعه پایدار در زندگی روزمره گفت که توسعه پایدار رفع نیازهای مردم حال حاضر بدونِ تحت تاثیر قرار دادن مردم آینده برای رفع نیازهای خود است.

او شرایط امروز جهان را تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند : رشد بی رویه جمعیت, ظرفیت محدود, رقابت شدید, عدم شرایط مساوی برای پیشرفت دانست.

بزرگترین شرکت دنیا "نستله" را بعنوان یک شرکت برنده مثال زد که شعارهایش بر پایه زندگی سالم بود که جدول ارزش غذایی را بعنوان استاندارد و اهمیت سلامت محصول درج میکرد

و در پایان گفت : برای پیشرفت باید جلوه اجتماعی داشت و توسعه پایدار این جلوه را میدهد

 

 

در بخش هاگو واگو

سه هاگو واگو کننده حاضر بودند

آقای فرامرز حساس از ضرورت عشق به طبیعت گفت اینکه باید تحلیل عمیق تر از آنچه که میبینیم و میشنویم و میبوییم و لمس میکنیم داشته باشیم تا لذت ببریم.

خانم پورعاشوری از تجربه خود در مدیریت پسماند خانگی و تلاشی که برای خارج ننمودن زباله های قابل بازیافت از منزل و تولید ورمی کمپوست کرد, گفت.

خانم آتیه صمدی از سلامتی و محیط زیست گفت . اینکه زنگ خطر دنیا به صدا درآمده و به درمان بیماری ها با تغذیه سالم باور دارد

در پایان از برگزار کننده های رویداد (موسسه سبزکاران بالان و انجمن پدافند غیر عامل استان ) و از حامیان (رستوران مس , شرکت زیست ناجی پایدار , شرکت ظروف گیاهی آملون ) قدردانی شد و برنامه راس 105 دقیقه به اتمام رسید و عکس یادگاری مقابل بنر حامیان با شرکت کنندگان گرفته شد.

سرا سبزکاران سانچی محیط زیست

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه سبزکاران بالان می باشد. © 2020

طراحی و پیاده سازی :