جهان بدون پلاستیک را از خانه شروع کنیم

۱۶ آبان ۱۳۹۵ 3401

شنبه 26 تیر ماه تیم موسسه سبزکاران به بهانه روز جهانی بدون پلاستیک که 22 تیرماه (12 جولای ) بود و به واسطه ی بارندگی موفق به برگزاری برنامه در آن روز نشده بود بسیار ساده در پیاده راه فرهنگی رشت حاضر شدند و با عابران گفتگو کردند .

پس از 50 سال از تولید اولین ساک پلاستیکی مردم جهان به این نتیجه رسیده اند که پلاستیک یکی از بزرگ ترین معضلات جهانی به شمار می رود. به همین دلیل کمپین روز بدون پلاستیک شکل گرفت .

داوطلبین موسسه سبزکاران در پیاده راه اعلم الهدی در گفتگو با مردم از معایب استفاده از پلاستیک گفتند و جالب آن بود که مردم هم معایب را می دانستند و آماده بودند تا کم تر از پلاستیک استفاده کنند .

 

حتی علاقمندی برای استفاده از پاکت به جای پلاستیک تقریبا در همه مردم که برای گفتگو توقف میکردند وجود داشت و این بار مسئولیت مسئواین را بدای برداشت گامی عملی برای کاهش تولید و مصرف پلاستبک بالا می برد .

آن چه که مهم است این است که اکنون باید وارد عمل شد و این سستی ها و کج سلیقگی ها را برداشت و مسیر را برای کاهش مصرف پلاستیک محیا نمود؛ مانند کاهش یارانه دولتی برای تهیه پلاستیک، افزایش مالیات بر روی تولید پلاستیک و نیز اهدای یارانه برای تولید ساک پارچه ای و استفاده از آن مانند قانونی که در بسیاری از کشورهای دنیا وجود دارد را به اجرا در آورد .

 

پلاستیک سبزکاران محیط زیست

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه سبزکاران بالان می باشد. © 2020

طراحی و پیاده سازی :