اولین نشست سرا برگزار شد.

۱ آبان ۱۳۹۶ 1891

اولین سلسله نشست های سرا یا سیر رهیافت آگاهی امروز 30 مهرماه در فودکورت دیلمان برگزار شد شرکت کنندگان این برنامه عموم مردم, فعالان اجتماعی, سازمان ها و خبرنگاران بودند.

اولین نشست سرا برگزار شد.
اولین سلسله نشست های سرا یا سیر رهیافت آگاهی امروز 30 مهرماه در فودکورت دیلمان برگزار شد
شرکت کنندگان این برنامه عموم مردم, فعالان اجتماعی, سازمان ها و خبرنگاران بودند

عادله صفرزاده دبیراجرایی سلسه نشست های سرا , پس از خوش آمدگویی در مورد سرا توضیح داد:

سرا رویدای خلاق و مشارکت مبناست

و امروز اولین نشست سرا و شما اولین شرکت کنندگان سرا هستید

سرا با شعار فکر کن اقدام کن و همراه شو, همراه و هم قدم برای رسیدن به هدف , ایجاد شبکه ای از انسانهای مسئولیت پذیر برای رسیدن به پایداری توسعه میخواهد

برنامه 105 دقیقه ست و در یکشنبه های آخر هر ماه با دو سخنران اصلی که هرکدام 20 دقیقه صحبت میکنند و امروز با دو موضوع انسان, تغییر اقلیم میباشد و بخش دیگری به نام هاگو واگو داریم که هربار حداکثر 4 شرکت کننده در سایت سرا , برای گفتگو در مورد ایده , نظر, آرزو و دانش و تجربه خود میگوید.

و در نهایت سخنران اول , دکتر حمید امیدی را بعنوان شخصی که به سرا اعتماد کرد و پذیرفت سخنران برنامه ای نو باشد دعوت نمود.

دکتر حمید امیدی بعنوان سخنران اول و با موضوع انسان,در مورد فلسفه انسان , محیط زیست و چرایی تغییر اقلیم توسط انسان صحبت کرد.

و سپس نماینده برگزار کننده ها, حمید کشاورز , معرفی هاگو واگو رو انجام داد که با قصد گفتمان سازی در این فضاست و هاگو واگو کننده اول را به جایگاه دعوت نمود

فرشته صدیق با موضوع حمایت از کودکان هاگو واگو خود را انجام داد و از سو تغذیه, حقوق شهروندی و تجاوز در جامعه گفت . او کودکان را قربانی آسیب های اجتماعی , و بی توجهی دانست

پذیرایی 35 دقیقه ای با هدف گفتگویی متفاوت و خلاقانه برگزار شد

سپس سجاد حسینی بعنوان هاگو واگو دوم به جایگاه آمد و از پسماند و زباله گفت; که تولیدی توسط انسان است و برخلاف موجودات دیگر بیشتر از چیزی که میخواد مصرف میکند و دور میریزد و در مورد آب مجازی موجود در مواد غذایی گفت و در نهایت با تکرار پیمانی در موسسه سبزکاران گفت: ما زمین را ب ارث نبرده ایم بلکه برای فرزندانمان به امانت گرفتیم.

سپس دکتر روح الله اوجی بعنوان سخنران دوم به جایگاه آمد و از تغییر اقلیم و میزان آگاهی مردم که مطابق با تحقیقات انجام شده حدود 40 درصد مردم و 90 درصد دانشمندان در مورد این موضوع میدانند گفت

به موضوع افزایش انتشار دی اکسید کربن توسط انسان, دخالت او در طبیعت گفت

و در نتیجه هاگو واگو آخری بیان شد.

گوهر یوسف زاده با موضوع زنان روستایی , خواست که تجربه ی خود را بگوید , اینکه سالها شاهد کار و تلاش مادر و زنان روستا در مزرعه و خانه بود که همچون نگهدارنده ستون خانه بودند و از حقوق ناچیز د رروستا گفت و آشنایی اش با موسسع سبزکاران که دانش هایی را آموخت و اشتغالهای محلی را با زنان روستایی  ایجاد کرد.

و اکنون کانال تلگرامی ای به نام کافه مزرعه با کمک خانم های روستا و مشارکت آنها ایجاد کرد.

در پایان نشست

عادله صفرزاده مجددا از حضور شرکت کنندگان تشکر کرد و خواست در سایت سرا پیگیر باشند و همراهیشان ممتد

برنامه راس 105 دقیقه به پایان یافت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه سبزکاران بالان می باشد. © 2020

طراحی و پیاده سازی :